Ekrem İmamoğlu Şile'de Yatırımları İnceledi ve Şile'ye Müjde Verdi

Ekrem İmamoğlu Şile'de Yatırımları İnceledi ve  Şile'ye Müjde Verdi
Ekrem İmamoğlu Şile'de Yatırımları İnceledi ve  Şile'ye Müjde Verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Şile ilçesinde ki bazı İBB yatırımlarını incelemek üzere 24 Kasım günü Şile’ye geldi. İmamoğlu’na bazı genel sekreter yardımcıları ve daire amirlerinin yanı sıra İSKİ Şile Şube Müdürü Sedat Değirmenci’de eşlik ettiler. 

İlk olarak Alacalı mahallesinde bulunan Engelliler kampına gelen İmamoğlu’nu CHP Şile ilçe başkanı İbrahim, Çelik ile İYİ Parti Şile İlçe Başkanı Kahraman Koç ve İYİ Partili Belediye meclis üyeleri karşıladılar.

İlk Ziyaret Doğancılı Engelliler Yaz Kampına
Kamptaki konaklama tesislerini inceleyen Ekrem İmamoğlu’na burada Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı da eşlik etti. İmamoğlu burada engelli miniklerle hoşça zaman geçirirken vatandaşların sıcak tavrı gözlerden kaçmadı.

Büyükşehir Belediye Başkanı buradaki incelemelerin ardından İmrendere Caddesinde ki İSKİ İçme Suyu Arıtma Tesisine geçti. Geçtiğimiz yaz, nüfus yoğunluğunun artışından dolayı yaşanan aksaklığı gidermek için başlatılan çalışmayı denetleyen İmamoğlu burada İSKİ Genel müdür yardımcısı Selami Taşer’den bilgi aldı.

Ekrem İmamoğlu Şile'de Yatırımları İnceledi ve  Şile'ye Müjde Verdi

İmamoğlu Şile Halkına Su Müjdesi Verdi
Başkan yenilenen ve güçlendirilen tesiste yeni uygulanacak olan “Membran” sistemine de değinerek “Burası 20 bin metreküplük bir kapasiteye sahip. Hatta 40 bin metreküpe de çıkarılabilir. Yeni teknoloji ile yapılıyor olmasından dolayı, muhtemeldir ki yakın bir zaman diliminden sonra, eski tesisi de devre dışı bırakabilecek bir kapasiteye ulaşabilir.

Yeni bir filtrasyon sistemiyle, membran düzeniyle, daha sağlıklı bir su elde edilmesi planlanıyor. Sanıyorum Mayıs- Haziran’da devreye alınmasına hazır olacaktır. Yaklaşık 20 milyon liralık bir yatırımla, Şile halkına, bu müjdeyi buradan vermiş olalım.” Dedi.

Ekrem İmamoğlu Şile'de Yatırımları İnceledi ve  Şile'ye Müjde Verdi

İlçe Merkezinde Halkın Sıcak Tavrı Vardı
İSKİ tesis incelemesinin ardında Şile Meydanı’na geçen İmamoğlu, buradaki çalışmalarla ilgili Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat tarafından bilgilendirildi. Meydan incelemesinin ardından Üsküdar Caddesi’nde dolaşan İmamoğlu, vatandaşlar ve esnafla sohbet etti. Gelen fotoğraf çektirme isteklerini yerine getiren İmamoğlu’na, bir esnaf tarafından, eşi Dilek Kaya İmamoğlu’na iletilmek üzere Şile bezi hediye edildi. İmamoğlu’nun Şile’deki son durağı, sahildeki “Balıkçı Barınağı ve Sahil Düzenleme Projesi” oldu. Sahili boydan boya dolaşan İmamoğlu, bilgi aldığı yetkilileri, eksik gördüğü noktalar konusunda uyardı.

( Kaynak: Şile Gündem Gazetesi )

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel