Kendimizi Yeterince Geliştirdik Mi ?

Kendimizi Yeterince Geliştirdik Mi ?
facebook twitter instagram e posta Diğer yazılar

Merhabalar Sevgili Ağva'nın Sesi okurları, öncelikle yeni yılınızı kutlar, yeni yılınız sağlık, mutluluk ve en önemlisi huzur getirmesini dilerim. Bugünkü konumuz başlıkta da yazmaktadır. İnsan her zaman gelişen ve bir o kadar da geri kalan bir yaratıktır. İnsan her zaman hoşgörülü, güler yüzlü ve ahlaklı olmalıdır. 

Kısa süre önce şahit olduğum konuyu sizler ile paylaşacağım ve hakkında burada yorum yapacağım. Bildiğiniz üzere Covid-19 (Korona Virüsü) tüm Dünya'da ve ülkemizde etkili oldu ne yazık ki. Haliyle virüsü en az sayıya indirmek için yapılan kısıtlamalarda ne yazık ki iş yapamayan iş yerleri personellerini süresiz izne çıkardılar. Haliyle iş sektörünü olumsuz etkileyen bu virüsü bazı sektörleri ise hareketlendi. Bu süreçte eczaneler, marketler, kargo şirketleri, kuryeler vb. bir çok iş sektöründe işler iki katına çıkmış durumda. Böyle olunca bir çok iş yerlerinde personele daha fazla iş yükü yüklenmesi demektir.

Şimdi durumu biraz özetlediysek konuya dönelim. Ağva'da bir market zincirinde çalışan bir bayan personel "Spot" diye anılan aktüel ürünlerin bulunduğu sepetleri topluyordu. Topladıktan sonra bir bayan gelerek, personelin topladığı yeri dağıtarak uzaklaşmak üzereyken çalışan personel bayana, "Hanımefendi, daha demin topladım, bakmak istediğiniz ürünü baktıktan sonra güzelce yerine koymak varken neden dağıttınız." deyince bayandan şok olacağım bir cevap geldi. "Siz boş oturmayın diye yapıyorum." dedi. Ben ve çalışan bayan personel şok olduk.

Şimdi işin aslı şudur ki o bayan, oradaki personellerin ne kadar süre çalıştığını ve ne gibi zorluklarla çalıştığını biliyor mu ? vallahi bilmiyor. Bilse emin olun ki yapmaz veya yapabilir belki de içinde saygı yoktur. Şimdi şöyle söyleyebilirim, oradaki ürünleri düzeltmek elbette orada çalışan personellerin işi lakin aldığın ürünü katlayıp koymamak ahlakının ve saygının olmadığının göstergesidir. Sırf temizlik hizmetlisinin işi diye sen yere çöp atıyor musun ? Atmıyorsun lakin burada söz konusu yoğun bir şekilde çalışan bir personele bu şekilde davranılması beni gerçekten üzdü.
Başlıktaki soruyu tekrar soruyorum, 

Kendimizi yeterince geliştirdik mi ? 

HAYIR...

Allah'a emanet olun...

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel