Şile'de "Münevver Kadınlar Atölyesi Projesi" Başlıyor

Şile'de "Münevver Kadınlar Atölyesi Projesi" Başlıyor
Şile'de "Münevver Kadınlar Atölyesi Projesi" Başlıyor

Şile Kaymakamlığı himayesinde gerçekleşecek olan "Münevver Kadınlar Atölyesi Projesi", Şile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Şile Hemhal Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliğiyle başlayacak.

Şile Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Karamandere Mahallesinde bulunan eski köy okul binası, kadınlara yönelik bir merkez haline dönüştürülecek.

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü proje desteği fonu ile desteklenecek olan proje kapsamında, Karamandere eski köy okul binası, ilçe kadınlarına yönelik eğitim, kültür ve sanat etkinliklerin yürütüldüğü "Kadın Kültür, Sanat ve Eğitim Merkezi" haline getirilecek.

Merkezde çini ve resim atölyesi, geleneksel el sanatlarına yönelik çeşitli atölyeler, seminer ve söyleşi etkinliklerinin düzenlenebileceği sosyal mekanlarla dinlenme alanlarından oluşturulacak.

Ayrıca proje dahilinde, eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleriyle birlikte çeşitli gezi faaliyetleri de düzenlenecek.

"Münevver Kadınlar Atölyesi", ilçe kadınlarının sosyal ve kültürel yönlerine olan katkıları ile üretimin desteklenmesi ve kadınların ekonomik açıdan güçlenmesi bakımından önemli görülüyor.

Proje kapsamında gerçekleşecek olan çalışmalarla kadınların, beceri kazandıkları alanlarda ürettikleri çeşitli turistik ve el sanatları ürünlerini satıp ekonomik gelir elde etmeleri hedefleniyor.

Şile'de "Münevver Kadınlar Atölyesi Projesi" Başlıyor
Şile'de "Münevver Kadınlar Atölyesi Projesi" Başlıyor


( Kaynak: sile.gov.tr )

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel