Şile Kapalı Spor Salonu FIFA Standartlarında Olacak

Şile Kapalı Spor Salonu FIFA Standartlarında Olacak
Şile Kapalı Spor Salonu FIFA Standartlarında Olacak

Yoğun Gayretler Sonunda İlçeye Kazandırılan Tesisin En Önemli Özelliği Engelli Vatandaşlara Pozitif Ayrıcalık Tanıyacak Olması. Şile’de onlarca yıldır sportif faaliyetlere ev sahipliği yapan, yüzlerce sporcuya çeşitli branşlarda lisans sağlayan İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı Şile Kapalı spor salonu baştan aşağıya tadilata giriyor.

Son yıllarda İlçe Spor Müdürü Tanju Altınay’ın ve yeni Şile Kaymakamı M. Nebi Kaya’nın göreve geldiğinden bu yana ısrarlı girişimleri sonunda meyvesini verdi. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın konuya el atması ile Şile Kapalı Spor Salonu tadilat ve güçlendirmesi işi ihalesi yapıldı. 

Geçtiğimiz aylarda İlçe Gençlik ve Spor Bakanı Dr. M. Muharrem Kasapoğlu ilçeye gelmiş ve işin hız kazanması talimatını vermişti. Başkan İlhan Ocaklı, Şile Kaymakamı M. Nebi Kaya ve İlçe Gençlik  Spor Müdürü Tanju Altınay’da çalışmaların başladığı tesisleri bizzat ziyaret ettiler.

Şile Kapalı Spor Salonu FIFA Standartlarında Olacak
Şile Kapalı Spor Salonu FIFA Standartlarında Olacak

Tesisin tadilata girmesinin asıl sebebi ise eskiyen binanın yapı denetimi sonrasında kuvvetlendirilmeye ihtiyaç duyması oldu. Beklenen İstanbul depremine karşı deprem takviyesi yapılacak binanın yıkım yaşamasının engellenmesi amaçlanıyor. Proje kapsamında faaliyet alanı da artacak olan tesis aynı zamanda tepeden tırnağa modernize ediliyor. 

Elektrik, Isınma, Çatı ve yalıtım sistemlerine kadar detaylı bir şekilde yenilenecek olan Şile Kapalı Spor Salonu FIFA standartlarına göre hazırlanıyor. Isınma giderlerinden tasarruf sağlamak ve aynı zamanda  ısınmayı arttırmak amacıyla yoğuşmalı sistem 1. Sınıf kombiler ve iç-dış mantolama da yapılacak yenilikler arasında.

3 adet daha sportif aktivite alanı oluşturulacak. Aynı zamanda tesiste güreş antrenman alanı da planlanırken masa tenisi bölümü daha da büyütülüyor. Sportif karşılaşmalar esnasında eskiden beri bir ihtiyaç olan kantin de artık Şile Kapalı Spor salonunda yer alacak. 

Şile Kapalı Spor Salonu FIFA Standartlarında Olacak
Şile Kapalı Spor Salonu FIFA Standartlarında Olacak

Yapılacak en önemli yeniliklerden birisi de engelli vatandaşları gözeten düzenlemeler olacak. Görme engelli vatandaşlar için yumuşak zeminden kabartmalı yürüme yollarının yanı sıra tribünlere çıkılabilmesi için bir de engelli asansörü yapılıyor. 

Tesisin tüm soyunma odaları ile banyo-wc leri de tamamen yenileniyor. Soyunma odaları ve banyolarda da engelliler için özel bölümler yapılıyor. 

Şile Spor salonunda SAKA Yapı Ltd.Şti. tarafından başlayan ve hızla devam eden çalışmaların yaz sonuna kadar tamamlanarak faaliyete geçmesi planlanıyor.

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel