Deprem Yardım

Koronavirüs sürecinde evde egzersiz

Koronavirüs sürecinde evde egzersiz

Koronavirüs (covid-19) salgınında evden çıkmamak, spor salonlarına gidememek, açık havada yürüyememek gibi durumlar fiziksel aktivitelerimizi kısıtlamaktadır. Bu sebeple evde yapabileceğimiz birkaç hareket ile bağışıklığımızı güçlendirip, hareketsizliği önleyerek kalp ve damar sağlığımıza olumlu katkıda bulunabiliriz. 

Nasıl mı ? Öncelikle esneme egzersizleri ile başlayabiliriz. Ardından günlük egzersiz programı ile Pelvik tilt, köprü duruşu, Squat, duvar itme, bacak esnetme gibi hareketlerle haftada en az 2 kez ile başlayıp daha sonrasında her güne çıkarmalıyız. Her bir hareketi 10 tekrarla başlayıp daha sonra 15-20 tekrara çıkarabiliriz.

$ads={1}

Bilmeliyiz ki düzenli yapılan orta şiddetli egzersizler vücuttaki antikor oranını artırır. kalp - damar sistemimizin çalışmasını olumlu etkiler. En önemlisi de vücudun virüsle savaşması ve gerekli hücrelerin taşınması için pompalanan kanın miktarına yararlı olur.

Okumuş olduğunuz yazı, köşe yazarımız "Ece Denizer" tarafından yazılmıştır. {alertInfo}

Ağva'nın Sesi

Ağva'nın Sesi, 2017 tarihinde kurulan haber sitemiz kuruluşundan bu yana doğru, ilkeli ve tarafsız olmaya söz vermiştir. Ağva'nın ilk ve tek haber sitesidir. Haber sitemiz de Ağva'dan son dakika haberleri, ekonomi, kültür vb. ilgili haberler yer almaktadır.

* Spam yorumlarından kaçınmak için tüm yorumlar görüntülenmeden önce denetlenecektir.

Daha yeni Daha eski
Deprem Yardım
Deprem Yardım
Deprem Yardım

İletişim Formu