Koronavirüs (Covid-19) Sürecinde Evde Egzersiz

Koronavirüs (Covid-19) Sürecinde Evde Egzersiz
facebook twitter instagram e posta Diğer yazılar

Sevgili Ağva'nın Sesi okuyucuları;

Koronavirüs (covid-19) salgınında evden çıkmamak, spor salonlarına gidememek, açık havada yürüyememek gibi durumlar fiziksel aktivitelerimizi kısıtlamaktadır. Bu sebeple evde yapabileceğimiz birkaç hareket ile bağışıklığımızı güçlendirip, hareketsizliği önleyerek kalp ve damar sağlığımıza olumlu katkıda bulunabiliriz. 

Nasıl mı ? Öncelikle esneme egzersizleri ile başlayabiliriz. Ardından günlük egzersiz programı ile Pelvik tilt, köprü duruşu, Squat, duvar itme, bacak esnetme gibi hareketlerle haftada en az 2 kez ile başlayıp daha sonrasında her güne çıkarmalıyız. Her bir hareketi 10 tekrarla başlayıp daha sonra 15-20 tekrara çıkarabiliriz.

Bilmeliyiz ki düzenli yapılan orta şiddetli egzersizler vücuttaki antikor oranını artırır. kalp - damar sistemimizin çalışmasını olumlu etkiler. En önemlisi de vücudun virüsle savaşması ve gerekli hücrelerin taşınması için pompalanan kanın miktarına yararlı olur.

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel